تعریف سیستم اعلام حریق و کاربرد آن

تعریف سیستم اعلام حریق و کاربرد آن

در حالی که در خیلی از موارد آتش می تواند دوست ما باشد و خیلی از کار های روز مره خود را به کمک ان انجام ی دهیم، اما در عین حال نیز یکی از خطر ناک ترین و سرسخت ترین رویداد های زندگی ما را رقم می زند. اگر آتش مهار نشود و از حالت کنترل خارج شود، باعث ایجاد خطری جدی برای جان و مال ما می شود.

از این رو برای مهار آتش و کنترل آن از سیستم های اعلام حریق استفاده می شود. امروزه تمامی ساختمان های نوساز و تازه ساخت می باستی به این سیستم مجهز بوده تا بتوانند تائیدیه از طرف سازمان آتش نشانی را دریافت کنند.

سالانه به دلیل آتش سوزی، جان چندین هزار نفر آسیبب دیده و همچنین چند میلیارد خسارت به جا گذاشته است.

اعلام حریق چیست ؟

در تعریف سیستم اعلام حریق باید گفت اعلام حریق به گونه ایی طراحی شده است که در مواقع اضطراری ما را از وقوع آتش سوزی و همچنین محل دقیق این اتفاق، با خبر می سازد.

این اطلاع رسانی سریع و به موقع سیستم های اعلام حریق موجب می شود تا ما بتوانیم برای محافظت از جان و مال خود و اطرافیانمان به موقع عمل کرده و سریعا اقدامات لازم را انجام دهیم.

 سیستم های اعلام حریق باید مرتبا و به صورت منظم مورد بررسی و تست سلامت قرار بگیرد، این کار به عهده مهندسین نصب می باشد که باید هر چند ماه یک بار تست سلامت توسط آن ها انجام شود. ولی متاسفانه بیشتر مکان هایی که این سیستم در آن جا ونصب است، مورد بی توجهی افراد قرار گرفته و از انجام تست سلامت دستگاه خودداری می کنند.

اگر دستگاه به خوبی کار نکند و مشکلی برای آن ایجاد شده باشد ممکن در هنگام آتش سوزی به درستی اطلاع رسانی نکند. بنا بر این، انجام تست سلامت دستگاه و قطعات آن هر چند ماه یک بار، واجب است.

سیستم اعلام حریق بی سیم

سیستم های اعلام حریقی که به تازگی در بازار  موجود هستند، سیستم اعلام حریق بی سیم می باشد که جایگزین سیستم های قدیمی و سنتی سیم دار شده اند.

این سیستم ها با ویژگی های منحصر به فردی که دارند باعث ایجاد ارتباط ایمن برای اتصال سنسور ها و دستگاه ها با کنترل ها باشند. سیستم اعلام حریق بی سیم به صورت کاملا هوشمند در شناسایی آتش بوده و بدون نیاز به کابل کشی و سیم کشی های طولانی می باشد.

فواید سیستم اعلام حریق بی سیم

  • هزینه کم در نگهداری و تعمیر
  • کمنترل 24 ساعته کل ساختمان
  • تنظیم حساسیت توسط شخص
  • تشخیص احتمال آتش سوزی
  • تشخیص به موقع و سریع آتش سوزی
  • قابلیت اتصال به دیگر تجهیزات امنیتی ساختمان

شرکت آتشبان یکی از بهترین و قدر ترین شرکت ها در مسیر تولید، نصب و راه اندازی سیستم های اعلام حریق و اطفا حریق در سراسر ایران می باشد.

شرکت بزرگ آتشبان با در نظر گرفتن تمامی استاندارد های جهانی در جهت پیشرفت تکنولوژی سیستم های اعلام حریق در تلاش است تا گامی بزرگ برای ارائه آن به مشتریان عزیز بردارد.

شرکت آتشبان برای رضایتمندی متقاضیان، بهترین و مجرب ترین کارشناسان جهت پاسخگویی 24 ساعته را به شما عزیزان در نظر گرفته است.

نظر خود را به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو

دسته بندی ها

برچسب ها

zeta Zitex آموزش نصب سیستم اعلام حریق آموزش نصب سیستم اعلام حریق ادرس پذیر ابطال جواز تاسیس استاندارد ملی سیستم های اعلام حریق و اطفاء حریق اعلام حریق اعلام حریق آدرس پذیر زیتکس اعلام حریق زتا اعلام حریق زیتکس انواع سیستم های اعلام حریق بازار یابی تمدید جواز تاسیس جواز تاسیس خرید مواد آزمایشگاهی خرید مواد شیمیایی آزمایشگاهی خرید مواد شیمیایی مرک دتکتور زتا دتکتور زیتکس زیتکس ساخت سوله سیستم اعلام حریق سیستم اعلام حریق بی سیم سیستم اعلام حریق زتا سیستم اعلام حریق زیتکس فروش مواد شیمیایی فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی قیمت اعلام حریق زیتکس قیمت مواد شیمیایی آزمایشگاهی لیست مواد شیمیایی محصولات اعلام حریق زیتکس محصولات زیتکس مراکز فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی در تهران مرک مواد آزمایشگاهی مواد شیمیایی مواد شیمیایی آزمایشگاهی مواد شیمیایی آزمایشگاهی ایرانی مواد شیمیایی صنعتی مواد شیمیایی مرک واردات مواد شیمیایی واردات مواد شیمیایی آزمایشگاهی وارد کننده مرک پنل اعلام حریق زتا پکیج تصفیه فاضلاب
بالا