استعلام و اعتبار جواز تاسیس

استعلام و اعتبار جواز تاسیس

همه اشخاص حقیقی و حقوقی که قصد تاسیس و راه اندازی کارخانه و یا یک بخش تولیدی را دارند قادر به اخذ این جواز را دارند و می توانند برای دریافت آن اقدام نمایند.
اولین مرحله جهت تاسیس هر نوع کسب و کاری گرفتن مجوز مربوط به همان فعالیت می باشد. اما باید در نظر داشته باشیم که همه این جواز ها بسته به نوع فعالیت، اعتبار مشخصی دارند و آن تا زمان معینی معتبر است که البته باید در زمان گذشت اعتبار در صورت ادامه فعالیت دوباره اقدام به تمدید آن کنیم. در ضمن اعتبار جواز تاسیس در ادامه فعالیت اشخاص در زمینه های مربوطه بسیار مهم است.

در ادامه مطلب قصد داریم درباره اعتبار جواز تاسیس بیشتر توضیح دهیم.

مدت زمان اعتبار جواز تاسیس

میدانیم که همه مجوز ها دارای زمان معین هستند و پس از مدتی اعتبار آن ها تمام می شود. مدت زمان جواز تاسیس یک سال می باشد و چنانچه تصمیم به استفاده بیشتر از جواز خود را دارید باید مدت ان را پس از اتمام دوباره تمدید کنید ، در غیه این صورت دیگر قادر به استفاده از آن نیستید.

برای تمدید مدت زمان جواز باید دقیقا مراحلی را طی کنید که برای اخذ آن کردید و همچنین پس از اخذ جواز باید سریعا برای اخذ پروانه بهره برداری نیز اقدامات لازم را انجام دهید. در واقع باید بدانید که پیش از گرفتن پروانه بهره برداری داشتن مدارک جواز تاسیس لازم و ضروری است. اگر مدارک جواز تاسیس نداشته باشید، پروانه بهره برداری به شما تعلق نمی گیرد.

فرآند درخواست جواز تاسیس چه مدت طول می کشد؟

معمولا اخذ این جواز با توجه به سازمان و مرجع مربوطه متغیر است، به طور مثال:

  1. مدت زمان گرفتن جواز تاسیس از سازمان صنعت و معدن در بین ۴۸ ساعت تا دو هفته به طوا می انجامد.
  2. سازمان جهاد کشاورزی این مدت زمان را ۲۴ ساعت تا ۱۵ روز اعلام کرده است.
  3. اخذ جواز از وزارت میراث فرهنگی بین ۳۰ تا ۶۰ روز است.

هزینه اخذ جواز تاسیس

هزینه گرفتن جواز های تاسیس بستگی به طبقه مورد نظر جهت اخذ دارد و این هزینه ها کاملا به صورت قانونی است. این مبلغ هیچ تفاوتی برای اشخاص حقیقی و حقوقی ندارد و هر دو آن ها یک مبلغ مشخص را پرداخت می نماییند.

امر شما تقاضای وام بالا تر از ده میلیارد دارید بهتر است با نام شخص حقوقی درخواست جواز را انجام دهید. همچنین برای گرفتن وام از یک موسسه باید یک لیست از هزینه های لازم را به موسسه مربوطه ارائه دهید.

خدمات شرکت پرناک پیمان

شرکت پرناک پیمان یکی از معتبر ترین شرکت ها در زمینه اخذ جواز تاسیس ، پروانه بهره برداری و غیره می باشد. این شرکت با دارا بودن بهترین مشاوران و کارشاناسان توانسته در بین رقبای خود بهترین باشد و در ارائه خدمات به مراجعه کنندگان بهترین عملکرد را دارد.

همچنین این شرکت یکی از قدر ترین شرکت ها در زمینه فعالیت های اسکلت های فلزی و ساختمانی استپرناک پیمان با به کار گیری بهترین متدهای مهندسی و ساخت و ساز، بستری نوین در زمینه ارائه خدمات ساختمانی و سازه های فلزی ایجاد کرده است.

برای دریافت مشاوره رایگان درباره خدمات جواز و پروانه و همچنین ساخت و ساز انواع سازه های فلزی با مشاوران ما تماس حاصل نمایید.

نظر خود را به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو

دسته بندی ها

آگهی های ویژه

بالا