بتن ریزی کف سوله به چه صورت است؟

بتن ریزی کف سوله به چه صورت است؟

بتن ریزی کف سوله

می دانیم که برای کف سازی سوله ها و انبار ها می بایستی از بتن استفاده کنیم و این یکی از مرسوم ترین روش ها برای کف سازی سوله می باشد.

نحوه بتن ریزی کف سوله مراحلی دارد که حتما به ترتیب باید انجام شود. همچنین اجرا نحوا بتن ربزی کف سوله، استقامت و استحکام کف سوله شما را تعیین می کند به همین دلیل این کار می بایستی توسط افراد متخصص و کاردان صورت گیرد.

لازم به ذکر است که بتن ریزی کف سوله شرایطی دارد که باید قبل از بتن ریزی مشخص شده و مورد بررسی قرار گیرد. برای مثال میزان اندازه و وزن وسایلی که قرار است روی آن قرار گیرد، شرایط دما و ….. باید توسط کارشناس این کار مورد بررسی قرار بگیرد.

همان طور که گفتیم نحوه بتن ریزی کف سوله مراحل مخصوص خود را دارد که در ادامه خواهیم گفت.

مراحل بتن ریزی کف سوله

  1. آماده سازی کف سوله: در این مرحله از بتن ریزی باید اول کف سوله را برای اجرا این امر آماده کنیم. لازمه این کار تمیزی و بدون آلاینده بودن کف سوله می باشد.

برای این امر می توانیم از ماشین آلاتی که برای پاکسازی کف ساختمان ها استفاده می شود، استفاده کنیم. البته می توانیم این کار را به صورت دستی و سنتی نیز انجام دهیم.

البته لازم به ذکر است که این کار بستگی به نوع مواد زائد در کف دارد. در ابتدا باید گیاهان یا هر نوع اجسام نا مناسب در کف کنار بروند، سپس مکان مورد نظر برای بتن ریزی مورد بررسی قرار گیرد و گاها ممکن است که خاک را برای انجام آزمایش استقامت به آزمایشگاه های مخصوص بفرستند زیرا جنس زمین باید تحمل فشار و وزن زیاد را داشته باشد در غیر این صورت روش های پیچیده تری برای انجام بتن ریزی نیاز است.

  1. فرم دهی کف سوله: به منظور ساختار یکپارچه بتنی در کف سوله می بایستی از واحد هایی که سنگ بلوک نامیده می شود استفاده نیم تا فرم اولیه آن به صورت منظم و دقیق باشد.

برای زیر سازی می توانیم از بتن مگر استفاده کنیم. استفاده از این بتن باعث جلوگیری از ورود بتن اصلی به داخل خاک می شود، سطح زیرین را تراز کرده و اجاذه جب آب بتن به داخل خاک را نمیدهد

  1. قاب و فرم ها را برای کف سازی نصب کنید: با استفاده از خطوط طراحی ساختمان که دور ساختمان ترسیم می شوند لبه های قاب را به شکل کاملا مناسبی نصب کنید.
  2. آرماتور بندی کف سوله: یکی از مهم ترین، حساس ترین و ظریف ترین مرحله در بتن ریزی به این دلیل که همه نیرو هایی که به صورت مستقیم بر بتن وارد می شوند توسط آرماتور ها تحمل می شوند. لازم به ذکر است که هنگام آرماتور بندی باید بیشترین هوش و توجه را به کار گرفت.

شرکت پرناک پیمان یکی از معتبر ترین وقابل اعتماد ترین شرکت هایی است که در زمینه ساخت سوله و ساخت سازه فلزی فعالیت گسترده دارد.

 این شرکت با استفاده از کاردان ترین و مجرب ترین مهندسین در اجراء انواع پروزه های ساخت و ساز گامی بزرگ در جهت پیشرفت این علم برداشته است.جهت دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

کارشناسان شرکت پرناک پیمان ۲۴ ساعت شبانه روز آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند.

نظر خود را به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو

دسته بندی ها

بالا