بچه سوله چیست ؟

بچه سوله چیست ؟

سوله جانبی

از قرارگرفتن عبارت بچه در کنار سوله میتوان به کوچک بودن ابعاد سوله پی برد. در این مقاله قصد داریم شما را با مفهوم کلی بچه سوله و انواع آن و همچنین کاربرد بچه سوله صحبت کنیم.

مهندسین مشاور پرناک طراح و مجری ساخت سوله و بچه سوله یا سوله جانبی میباشد و چنانچه سوالی درباره این موضوع و همچنین استعلام قیمت بچه سوله و نیاز به متخصصانی جهت ساخت سوله و ساخت بچه سوله را دارید با ما در تماس باشید.

بچه سوله چیست؟

بچه سوله در واقع سوله ایی با ابعاد کوچک تر از سوله اصلی است که به آن علاوه بر بچه سوله سازه جانبی نیز می گویند. سوله اصلی یا سازه مادر در کنار خود یک بچه سوله را جای میدهد و وجود آنها به وجود سوله اصلی بستگی دارد.

امکان ساخت بچه سوله در یک طرف یا دو طرف سازه وجود دارد و همان متریال استفاده شده برای اجرای سوله اصلی برای آنها هم به کار می رود. انواع سقف بچه سوله شامل:

 • تک ‌شیب یک طرفه
 • تک‌ شیب دو طرفه
 • دو شیب یک طرفه
 • دو شیب دو طرفه

ویژگیهای بچه سوله

بچه سوله یا سازه جانبی دارای ویژگی هایی است که مورد توجه سازندگان سوله قرار گرفته است. ویژگی های بچه سوله عبارتند از:

 • ساخت بچه سوله هم در حین اجرای پروژه و هم زمانی که پروژه تمام می شود، امکان پذیر خواهد بود.
 • امکان طراحی سوله مادر به شکلی که در آینده امکان ساخت بچه سوله را در کنار خود داشته باشد.
 • بچه سوله به عنوان مهار کننده ای برای سازه اصلی به حساب می آید، پس یعنی بچه سوله دارای این ویژگی است که نه تنها وزن کلی سوله را افزایش نمی دهد بلکه تا حدود زیادی از وزن سوله کم می کند.

نکات مهم درباره بچه سوله

 • ابعادی که می توانید برای بچه سوله در نظر بگیرید حداکثر تا ۶۰ درصد ابعاد سوله اصلی است.
 • سوله هایی که در ابعاد یکسان ساخته شوند با نام سوله های دوقلو یا سه قلو شناخته میشود.
 • بین سوله اصلی و سوله کوچکتر باید دیوار مشترکی وجود داشته باشد و دیوار هم باید طول یکسانی با طول سوله داشته باشد.
 • دهانه بچه سوله ها بایستی بین ۱۰ تا ۱۵ متر باشد.
 • علاوه بر متریال مصرفی، ابعاد و متراژ سوله فاکتورهای دیگری مانند وجود بچه سوله در قیمت نهایی سوله تاثیر بسزایی دارد.
 • جهت اضافه کردن بچه سوله باید از طرف سازمان نظام مهندسی برای ساخت بچه سوله تاییدیه گرفت.

کاربرد بچه سوله

بچه سوله ها یا کاربرد هایی متفاوت در کنار سوله اصلی که عمدتا با توجه به هدف سازه مادر ساخته میشوند. بچه سوله ها بیشتر با کاربرد انبار یا همان کاربرد سوله اصلی ولی در ابعاد کوچک تر ساخته خواهند شد. گاهی اوقات صاحبان سوله درگام اول یعنی در زمان ساخت سوبه اصلی این برداشت را دارند که به بچه سوله اختیاجی پیدا نخواهند کرد ولی در گذر زمان با توسعه کسب و کار خود متوجه میشوند که به بچه سوله نیاز دارند. در این مرحله است که میتوانند اقدام به ساخت بچه سوله کنند که این خود نیز یگی از ویژگی های بچه سوله نیز به حساب می آید.

جهت مشاوره ساخت بچه سوله میتوانید با مهندسین مشاور پرناک تماس حاصل نمایید و مشاوره ایی رایگان با متخصصان در این زمینه داشته باشید.

نظر خود را به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو

دسته بندی ها

برچسب ها

zeta Zitex آموزش نصب سیستم اعلام حریق آموزش نصب سیستم اعلام حریق ادرس پذیر ابطال جواز تاسیس استاندارد ملی سیستم های اعلام حریق و اطفاء حریق اعلام حریق اعلام حریق آدرس پذیر زیتکس اعلام حریق زتا اعلام حریق زیتکس انواع سیستم های اعلام حریق بازار یابی تمدید جواز تاسیس جواز تاسیس خرید مواد آزمایشگاهی خرید مواد شیمیایی آزمایشگاهی خرید مواد شیمیایی مرک دتکتور زتا دتکتور زیتکس زیتکس ساخت سوله سیستم اعلام حریق سیستم اعلام حریق بی سیم سیستم اعلام حریق زتا سیستم اعلام حریق زیتکس فروش مواد شیمیایی فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی قیمت اعلام حریق زیتکس قیمت مواد شیمیایی آزمایشگاهی لیست مواد شیمیایی محصولات اعلام حریق زیتکس محصولات زیتکس مراکز فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی در تهران مرک مواد آزمایشگاهی مواد شیمیایی مواد شیمیایی آزمایشگاهی مواد شیمیایی آزمایشگاهی ایرانی مواد شیمیایی صنعتی مواد شیمیایی مرک واردات مواد شیمیایی واردات مواد شیمیایی آزمایشگاهی وارد کننده مرک پنل اعلام حریق زتا پکیج تصفیه فاضلاب
بالا