حذف نیترات در آب توسط دستگاه تصفیه آب

حذف نیترات در آب توسط دستگاه تصفیه آب

نیترات در آب

در این روش آب از یک فیلتر غشایی به نام ممبران عبور می کند. انجام این کار باعث می شود یون های بزرگ تر و درشت تر در داخل ممبران گیر کرده و عبور نکنند.

اگر بخواهیم یون های درشت و بزرگ را نام ببریم، آهن سرب و همچنین نیترات از جمله سه یونی هستند که داخل ممبران گیر کرده و هرگز عبور نمی کنند.

در صورتی که این سه یون در داخلل ممبران گیر کنند، می توان گفت تغریبا 93 در صد از آب بدون نیترات بوده و میتوانیم به عنوان آب تصفیه شده در منزل استفاده کنیم. مابقی نیترات باقی مانده در آب کاملا قابل استفاده بوده و برای بدن هیچ گونه ضرری ندارند.

روش های حذف نیترات در آب

  1. اسمز معکوس
  2. مبادله یونی
  3. نیترات زدایی بیولوژیکی
  4. نیترات زدایی با احیای کانالیتیک
  5. نیترات زدایی شیمیایی
  6. نیترات زدایی الکترودیالیز

لازم به ذکر است که علاوه بر این روش ها، از روش های جدید دیگری نیز استفاده می کنند که آن ها نیز برای جدا سازی نیترات از آب بسیار مفید می باشند. یکی از این روش های نوین استفاده از باکتری های اتوتروفیک است.

در این روش باکتری ها ماننده نیترات زداینده های تیوباسیلیوس و نیترات زداینده های تیومیکروسپر توانایی احیای نیترا با گاز نیتروژن را دارند.

لازم به ذکر است که در این شیوه انرژی لازم برای میکرو ارگانیسم های زداینده تامین می گردد.

عوارض نیترات موجود در آب

می دانیم که در تمامی آب های آشامیدنی و قابل شرب مقدار قابل توجهی نیترات وجود دارد. اگر مقدار نیترات در آب پایین باشد هیچ گونه عوارضی برای بدن ندارد. اما اگر همین مقدار به درصد بالا و قابل توجهی موجود باید مشکلات گوارشی و همچنین کلیوی به وجود می آورد. به دلیل آن که نیترات به صورت مستقیم وارد خون می شود، می تواند سریعا روی اندام های ببدن تاثیر منفی و مخربی ایجاد کند.

بنا بر این می بایستی از دستگاه تصفیه آب برای جدا سازی نیترات استفاده نمود. اولین و اساسی ترین عارضه مربوط به مغز است. مغز برای ادامه فعالیت نیاز به اکسیژن کافی داد. هنگامی که نیترات بیش از اندازه وارد خون شود، جلوی ورود اکسیژن لازم به مغز را گرفته و در نتیجه موجب سکته مغزی خواهد شد.

سرطان معده، مشکلات شدید تیروئید، عوارض برای مادران باردار و شیر ده، از جمله عوارضی هستند که با ورود نیترات به بدن بروز خواهند کرد.

شرکت بهساز آب به عنوان وارد کننده عمده و تک آب تصفیه کن های خانگی، لوازم و همچنین قطعات یدکی و کلیه فیلتر ها و انواع آن ها اقدام به فروش و تعویض و تعمیر دستگاه های تصفیه آب در بازار نموده است.

این شرکت با در نظر گرفتن تمامی استاندارد های ساخت، فعالیت گسترده ایی دارد که تمامی این فعالیت ها تحت نطر مهندسین و گروه های باتجربه در این زمینه انجام می شود.

شرکت بهساز آب برای ارتباط با مشتریان و مشاوره رایگان، پاسخگوی شما عزیزان در 24 ساعت شبانه روز می باشد.

نظر خود را به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو

دسته بندی ها

برچسب ها

zeta Zitex آموزش نصب سیستم اعلام حریق آموزش نصب سیستم اعلام حریق ادرس پذیر ابطال جواز تاسیس استاندارد ملی سیستم های اعلام حریق و اطفاء حریق اعلام حریق اعلام حریق آدرس پذیر زیتکس اعلام حریق زتا اعلام حریق زیتکس انواع سیستم های اعلام حریق بازار یابی تمدید جواز تاسیس جواز تاسیس خرید مواد آزمایشگاهی خرید مواد شیمیایی آزمایشگاهی خرید مواد شیمیایی مرک دتکتور زتا دتکتور زیتکس زیتکس ساخت سوله سیستم اعلام حریق سیستم اعلام حریق بی سیم سیستم اعلام حریق زتا سیستم اعلام حریق زیتکس فروش مواد شیمیایی فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی قیمت اعلام حریق زیتکس قیمت مواد شیمیایی آزمایشگاهی لیست مواد شیمیایی محصولات اعلام حریق زیتکس محصولات زیتکس مراکز فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی در تهران مرک مواد آزمایشگاهی مواد شیمیایی مواد شیمیایی آزمایشگاهی مواد شیمیایی آزمایشگاهی ایرانی مواد شیمیایی صنعتی مواد شیمیایی مرک واردات مواد شیمیایی واردات مواد شیمیایی آزمایشگاهی وارد کننده مرک پنل اعلام حریق زتا پکیج تصفیه فاضلاب
بالا