دلایل ضرورت استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی

دلایل ضرورت استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی

ضرورت استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی

در این مقاله قصد داریم درباره ضرورت دستگاه تصفیه آب خانگی و اهمیت استفاده از آن صحبت کنیم. در واقع هدف اصلی از تصفیه آب، چه تصفیه آب خانگی و شهری و چه تصفیه آب سد ها جداسازی مواد مضر و بیماریزا از آب و نیز از بین بردن طعم و بو نامطبوع از آب می باشد.

تصفیه آب مراحل مختلفی دارد و در هر مقاله ایی با توجه به دیدگاه نویسندگان متفاوت است ولی بطورکلی مراحل مشخص شده و هدف مشخصی را توضیح خواهند داد که همگی به اهمیت دستگاه تصفیه آب خانگی اشاره خواهند نمود.

همانطور که همه ما میدانیم آب مایه حیات و از ارکان اصلی حیات و بقای انسان ها و کلیه موجودات زنده است و همینطور سلامت بودن آب نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.

آب لوله کشی شهری که از آب چاه باشد و چه از سد ها تامین شود در طولانی مدت باعث امراض مختلف در بدن انسان می شوند، زیرا حامل بسیاری از بیماری ها و املاح مختلف است که برای بدن انسان مضر است.

برگشت آب فاضلاب ها، پساب های بیمارستانی، کود ها و سم های کشاورزی، فاضلاب کارخانجات، فلزات سنگین و همچنین بارش باران در شرایط آلودگی ها هوا، همه و همه باعث ورود این آلودگی ها به آب شده و نتیجه استفاده بدون تصفیه آب، مبتلا شدن به امراض مختلف است.

پس نتیجه میگیریم اهمیت استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی لازم و ضروری است.

نحوه کار دستگاه تصفیه آب خانگی

دستگاه های تصفیه آب خانگی انواع مختلفی دارند ولی تنها از دو روش آب را تصفیه میکنند که عبارتند از :

  1. دستگاه تصفیه آب خانگی به روش اسمز معکوس (دستگاه تصفیه آب خانگی RO)
  2. دستگاه تصفیه آب خانگی به روش اولترا فیلتراسیون

تمامی دستگاه های تصفیه آب دارای فیلتر های مرحله ایی هستند که در هر مرحله برخی از سختی ها و آلودگی ها را تصفیه میکنند. امروزه از دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس در خانه ها به منظور تصفیه آب خانگی استفاده میکنند.

روش تصفیه آب اسمز معکوس به شرح زیر است:

فیلتر اول پروپیلن است که برای از بین بردن مواد جامد و درشت آب از جمله گل و لای و شن و ماسه است. حفره ها و منافذ فیلتر الیافی ۵ میکرون است و می تواند فقط ذرات بزرگتر از این اندازه را در خود نگه دارد و مانع رد شدن آنها شود.

دومین فیلتر در روش اسمز معکوس، کربن پودری می باشد که گاز های شیمیایی محلول در آب را از بین می برد.

سومین فیلتر که به نوعی تکمیل کننده کار فیلتر مرحله دوم است، فیلتر کربن بلاک میباشد که باتوجه به اینکه فیلترش دارای منافذی با قطر کوچکتر است ذرات کوچک تر و مواد شیمیایی باقی مانده در آب را از بین خواهد برد که موجب بهتر شدن بو و مزه آب میشوند.

یکی از مهم ترین فیلتر های موجود، فیلر چهارم یعنی فیلتر ممبران است که دارای منافذ بسیار ریزی به قطر ۰۰۰۱/۰ میکرون دارد. در این محله دلیل اینکه آب با فشار از فیلتر با منافذ بسیار ریز میگذرد، تمام املاح آب و هر نوع آلودگی باقی مانده در ریز ترین اندازه از بین خواهد رفت و سختی آب کم می شود.

پنجمین فیلتر پست کربن است که بو و مزه نامطلوب را از آب حذف میکند.

در آخرین مرحله آب توسط فیلتر مینرال تصفیه نهایی شده و سختی آب را تنظیم کرده و مواد معدنی که در طی تصفیه آب از بین رفته اند را به آن اضافه می کند. در این صورت آب خاصیت معدنی خود را حفظ خواهد کرد.

خرید دستگاه تصفیه آب خانگی

اگر قصد خرید دستگاه تصفیه آب خانگی را دارید میتوانید با شرکت بهساز آب تماس حاصل نمایید و مشاوره ایی رایگان با کارشناسان حرفه ایی ما داشته باشید. جهت استعلام قیمت دستگاه تصفیه آب خانگی با ما در تماس باشید.

همچنین بخوانید

 

 

نظر خود را به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو

دسته بندی ها

آگهی های ویژه

برچسب ها

بالا