راهنمای خرید سیستم اعلام حریق زتا

راهنمای خرید سیستم اعلام حریق زتا

سیستم اعلام حریق دارای مدل ها و برند های مختلفی هستند که شما می توانید با توجه به میزان بودجه خود و نسبت به مکانی که میخواهید آن را انتخاب کنید.

سیستم های اعلام حریق زتا یکی از معتبر ترین و قابل اعتماد ترین سیستم های اعلام حریق هستند که شما می توانید با اعتماد کامل آن را تهیه کنید.

در ادامه مطلب قصد داریم در راهنمای خرید سیستم اعلام حریق زیتا، اجزاء سیستم اعلام حریق زتا را به اختصار توضیح دهیم.

 سیستم اعلام حریق زتا

سیستم اعلام حریق زتا یکی از مناسب ترین و پرکاربرد ترین سیستم های اعلام حریق در ساختمان های مسکونی و تجاری می باشد. طراحی این سیستم به گونه ایی است که در صورت احساس دود، منواکسید کربن و آتش و آتش در ساختمان، حسگر های هشدار دهنده فعال شده و با استفاده از نور و آژیر (هشدار های صوتی بصری) افراد داخل ساختمان را از وجود آتش و خطر مطلع می سازد.

باید در نظر داشته باشیم که آتش سوزی یک اتفاق بسیار خطرناک بوده و اگر دیر متوجه آن شویم ممکن است طبعات جبران ناپذیزی به همراه داشته باشد.

آتش سوزی علاوه بر خسارت های جانی و مالی، باعث از بین رفتن و پایین آمدن مقاومت و استحکاک محل آتش سوزی نیز می شود، به همین جهت یکی از مهم ترین تجهیزات در مهار کردن و یا پیشگیری آتش سوزی، استفاده از سیستم اعلام حریق زیتا می باشد.

سیستم اعلام حریق زتا ساخت کدام کشور است؟

سیستم اعلام حریق زتا ساخت کشور انگلستان بوده و دارای گواهینامه بین المللی می باشد.

محصولات شرکت زتا (zeta) به 50 کشور اروپایی، آسیایی و آفریقایی صادر می شود.

انواع سیستم اعلام حریق زتا

سیستم اعلام حریق زتا در دو نوع آدرس پذیر و ساده تولید و عرضه می گردد. باید در نظر داشته باشیم در مدل اعلام حریق آدرس پذیر، در حین آتش سوزی و به محض متوجه شدن دستگاه، سیستم توانایی نشان دادن محل دقیق آتش سوزی را داشته و این ویژگی به مهار کردن سریع آتش سوزی کمک بسیاری می کند.

اجزاء سیستم اعلام حریق زتا

  1. دتکتور: دارای دو نوع، دتکتور دودی و دتکتور حرارتی می باشد. در مدل حرارتی، دستگاه به محض بالا رفتن دمای اتاق محل آتش سوزی را تشخیص داده و هشدار های لازم را می دهد. در مدل دکتور دودی، دستگاه به محض حس کردن دود و یا گاز های سمی اشتعال زا، توسط حسگر های دودی، هشدار های لازم را جهت مطلع سازی افراد ساکن در ساختمان می دهد.
  2. شاسی: یکی از اجزا اصلی سیستم های اعلام حریق است که با فشار دادن آن می توانید آتش سوزی را به صورت دستی به ساکنین ساختمان اعلام نمایید. این وسیله اغلب برای مکان های شلوغ و پر تردد کاربرد دارد.
  3. آژیر (سیستم صوتی هشدار دهنده):آژیر ها هنگام خطر و آتش سوزی به صدا در می آیند. صدای این آژیر ها اغلب به صورت متناوب و پشت سر هم می باشد.
  4. چراغ (سیستم بصری هشدار دهنده): سیستم های بصری یا همان دیداری برا افراد نا شنوا یا کم شنوا استفاده دارد زیرا با به کار در آمدن این نور ها، افراد نا شنوا می توانند از آتش سوزی و خطر مطلع شوند.
نظر خود را به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو

دسته بندی ها

برچسب ها

zeta Zitex آموزش نصب سیستم اعلام حریق آموزش نصب سیستم اعلام حریق ادرس پذیر ابطال جواز تاسیس استاندارد ملی سیستم های اعلام حریق و اطفاء حریق اعلام حریق اعلام حریق آدرس پذیر زیتکس اعلام حریق زتا اعلام حریق زیتکس انواع سیستم های اعلام حریق بازار یابی تمدید جواز تاسیس جواز تاسیس خرید مواد آزمایشگاهی خرید مواد شیمیایی آزمایشگاهی خرید مواد شیمیایی مرک دتکتور زتا دتکتور زیتکس زیتکس ساخت سوله سیستم اعلام حریق سیستم اعلام حریق بی سیم سیستم اعلام حریق زتا سیستم اعلام حریق زیتکس فروش مواد شیمیایی فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی قیمت اعلام حریق زیتکس قیمت مواد شیمیایی آزمایشگاهی لیست مواد شیمیایی محصولات اعلام حریق زیتکس محصولات زیتکس مراکز فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی در تهران مرک مواد آزمایشگاهی مواد شیمیایی مواد شیمیایی آزمایشگاهی مواد شیمیایی آزمایشگاهی ایرانی مواد شیمیایی صنعتی مواد شیمیایی مرک واردات مواد شیمیایی واردات مواد شیمیایی آزمایشگاهی وارد کننده مرک پنل اعلام حریق زتا پکیج تصفیه فاضلاب
بالا