رعایت نکات مهم جهت حمل و نقل مواد شیمیایی آزمایشگاهی

رعایت نکات مهم جهت حمل و نقل مواد شیمیایی آزمایشگاهی

مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخش ضروری بسیاری از آزمایشگاه‌های تحقیقاتی هستند. و حمل و نقل مواد شیمیایی اغلب جزئی از جابجایی و نگهداری آزمایشگاه است.

در حالی که بسیاری از مواد شیمیایی بی ضرر هستند، برخی در دسته مواد خطرناک قرار می گیرند. مطابقت قانونی هنگام جابجایی مواد شیمیایی بالقوه خطرناک نیاز به برنامه ریزی، مراقبت و تخصص در مقررات USDOT دارد.

در اینجا چند نکته سریع وجود دارد که هنگام برنامه ریزی برای جابجایی شیمیایی باید در نظر داشته باشید.

بسیاری از مواد شیمیایی معمول آزمایشگاهی به عنوان خطرناک طبقه بندی می شوند

هر ماده شیمیایی با پتانسیل آسیب رساندن به موجودات زنده، محیط زیست یا اموال را می توان به عنوان خطرناک طبقه بندی کرد. به طور معمول، این شامل هر مایع، جامد یا گاز با خواص قابل اشتعال، احتراق، سمی، بیماری زا. خورنده، اکسید کننده، ناپایدار یا تحریک کننده برای چشم، ریه یا پوست است. قوانین فدرال و ایالتی حمل و نقل این مواد شیمیایی را در جاده های عمومی به دقت کنترل می کنند. تا خطر نشت یا تصادفات را کاهش دهند.

دولت فدرال حمل و نقل مواد شیمیایی خطرناک را تنظیم می کند

آژانس حفاظت از محیط زیست قانون حمل و نقل مواد خطرناک (HMTA) را برای کنترل نحوه انتقال مواد شیمیایی بالقوه خطرناک در سراسر ایالات متحده اجرا می کند. HMTA شامل مقررات دقیق برای رویه ها، برچسب زدن، الزامات بسته بندی، آموزش کارکنان، و قوانین عملیاتی مربوط به حمل و نقل مواد شیمیایی است. نقض HTMA جرایم فدرال است. و می تواند مجازات های جنایی جدی از جمله زندان و جریمه تا 75000 دلار را در پی داشته باشد.

ارسال مواد شیمیایی با خدمات استاندارد حمل و نقل ممکن است دشوار باشد

بسیاری از محققان دریافته‌اند که ارسال مواد شیمیایی خطرناک با USPS، FedEx یا UPS به دلیل کاغذبازی‌های گسترده و مشخصات بسته‌بندی، مشکل است. کارمندان متوسط ​​شرکت حمل و نقل ممکن است. در زمینه حمل و نقل شیمیایی آموزش ندیده باشند. بنابراین شرکت های حمل و نقل عمومی معمولاً در هنگام پذیرش مواد خطرناک مشمول مقررات اضافی هستند.

استفاده از خدمات حمل و نقل که در حمل و نقل مواد شیمیایی تخصص دارد می تواند. در زمان جابجایی مواد شیمیایی خطرناک باعث کاهش زمان و سردرد شود. متخصصان حمل و نقل شیمیایی دارای کارکنان آموزش دیده، وسایل نقلیه ایمن شیمیایی طراحی شده. ویژه و تجربه لجستیک شیمیایی برای جابجایی سریع و ایمن مواد خطرناک هستند.

حمل و نقل مواد شیمیایی خطرناک نیاز به مجوز دارد

علاوه بر مقررات فدرال، بسیاری از مواد شیمیایی خطرناک را نمی توان. بدون مستندات مناسب در خطوط ایالتی حمل کرد. ممکن است برای هر ایالتی که یک محموله شیمیایی از آن عبور می کند. مجوزهای منحصر به فردی لازم باشد، و برخی از ایالت ها برای حمل مواد شیمیایی خطرناک در داخل ایالت به مجوز نیاز دارند.

شرکت هایی که در حمل و نقل مواد شیمیایی تخصص دارند. می توانند با کاغذبازی گسترده ای که اغلب برای حمل و نقل مواد شیمیایی مورد نیاز است، کمک کنند.

فقط رانندگان آموزش دیده باید مواد شیمیایی خطرناک را حمل کنند

رانندگانی که مواد شیمیایی خطرناک را حمل می‌کنند. معمولاً باید برای ایمنی راننده و هر کسی که ممکن است در مسیر خود با آنها مواجه شوند. آموزش ایمنی خاصی برای مواد شیمیایی مورد مراقبت خود داشته باشند.

برای محموله های بزرگ یا پیچیده مواد شیمیایی، اغلب توصیه می شود. از یک شرکت حمل و نقل مواد شیمیایی حرفه ای با رانندگانی استفاده کنید. که هم آموزش و هم تجهیزات لازم برای رسیدگی صحیح به نشت مواد شیمیایی در صورت بروز حادثه را داشته باشند. فروش مواد شیمیایی

علاوه بر این، رانندگان حرفه ای حمل و نقل شیمیایی اغلب آموزش و دانش بیشتری در برنامه ریزی مسیرها برای ایمنی و تجربه بهینه برای کار سریع و کارآمد و در عین حال رعایت پروتکل های ایمنی مناسب دارند.

حمل و نقل مواد شیمیایی و مواد خطرناک الزامات منحصر به فردی دارد که نباید بدون در نظر گرفتن ایمنی مناسب، آموزش و مقررات فدرال انجام شود.

برنامه ریزی حمل و نقل مواد شیمیایی با شرکتی که در حمل و نقل مواد خطرناک تخصص دارد. می تواند در زمان، استرس و هزینه صرفه جویی کند. و از تحویل ایمن و سریع محموله های شیمیایی اطمینان حاصل کند. فروش مواد شیمیایی

نگارنده: مهناز معصومی راد

منبع: https://www.azenta.com/

نظر خود را به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو

دسته بندی ها

برچسب ها

zeta Zitex آموزش نصب سیستم اعلام حریق آموزش نصب سیستم اعلام حریق ادرس پذیر استاندارد ملی سیستم های اعلام حریق و اطفاء حریق اعلام حریق اعلام حریق زتا اعلام حریق زیتکس اعلان حریق انواع سیستم های اعلام حریق بازار یابی جواز تاسیس خرید مواد شیمیایی خرید مواد شیمیایی آزمایشگاهی خرید مواد شیمیایی مرک دتکتور زتا دتکتور زیتکس زیتکس ساخت سوله سیستم اعلام حریق سیستم اعلام حریق بی سیم سیستم اعلام حریق زتا سیستم اعلام حریق زیتکس شرکت سیگما آلدریچ شرکت مرک شرکت مواد شیمیایی فروش مرک فروش مواد شیمیایی فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی قیمت اعلام حریق زیتکس قیمت مواد شیمیایی آزمایشگاهی محصولات اعلام حریق زیتکس محصولات زیتکس محصولات مرک مراکز فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی در تهران مرک مواد شیمیایی مواد شیمیایی آزمایشگاهی مواد شیمیایی آزمایشگاهی ایرانی مواد شیمیایی صنعتی مواد شیمیایی مرک واردات مواد شیمیایی وارد کننده مرک پنل اعلام حریق زتا پکیج تصفیه فاضلاب
بالا