روشهای تصفیه فاضلاب نوین

روشهای تصفیه فاضلاب نوین

روشهای جدید تصفیه فاضلاب

در واقع آب فاضلاب آبی است که برای یک مصرف خاص و به خصوصی استفاده شده و به هر دلیلی کیفیت اصلی و تمیزی خود را از دست داده و در نتیجه آلوده شده است.

در واقع تصفیه خانه فاضلاب محلی است که فاضلاب از طریق شبکه بسیار بزرگ جمع آوری فاضلاب برای انجام عملیات تصفیه و همچنین حذف آلاینده ها و آلودگی های موجود در آب، جمع آوری می گردد.

امروزه از جدید ترین روش تصفیه فاضلاب برای باز استفاده آب آلوده استفاده می کنند.

لازم به ذکر است که این عمل دارای فرآیند فیزیکی، بیولوژیکی و شیمیایی می باشد. تمامی این فرآیند ها در تصفیه خانه فاضلاب صورت می گیرد.

امروزه با توجه به کمبود آب شرب و آب مصرفی در جهان، مجبور به تصفیه آب فاضلاب و استفاده آن برای مصارف کشاورزی و آبیاری هستیم. امر تصفیه آب فاضلاب، یکی از مهم ترین ارکان پیشرفت مدنی در جهان می باشد.

فن آوری های طبیعی برای تصفیه فاضلاب

یکی از بزرگ ترین منابع آب، خیابان ها هستند که می وان گفت مهم ترین بخش فاضلاب را در بر می گیرند. مثلا بعد از وقوع باران شدید و ایجاد باران، مقدار بسیار زیاد و قابل توجی آب از سموم، ضایعات ارگانیک و پاتوژن ها همراه آب به طبیعت باز گردانده می شوند.

این امر در واقع به این منظور می باشد که این آب آلوده به سفره های آب زیر زمینی، اقیانوس ها، رودخانه ها و دریاچه ها باز می گردد. اما به منظور بازگشتن پاک همان آب به طبیعت، شهرداری ها و سازمان های مربوطه در جهان فعالیت خود را آغاز کرده و خواستار اجرا سیستم تصفیه آب هستند.

فن آوری های طبیعی برای تصفیه فاضلاب دارای موادی هستند که شامل حوضچه های رسوب، تالاب های حفاری شده با سیستم های تصفیه و همچنین فیلتر های خاکی با مقیاس بزرگ می باشند.

لازم به ذکر است که تصفیه آب ناشی از طوفان و سیلاب ها باعث جدا سازی جامدات و میکروب ها از آب شده و این آب به صورت پاک به طبیعت باز خواهد گشت.

مراحل جدیدترین روش تصفیه فاضلاب

در جدیدترین روش تصفیه فاضلاب، مراحلی داریم که می بایستی همه آن ها را به تریب و با استفاده از بهترین دستگاه های موجود انجام دهیم. چرا که استفاده از بهترین ابزار باعث بهترین بازدهی در تصفیه فاضلاب می باشد.

تصفیه فاضلاب در واقع دارای چهار مرحله اساسی می باشد که شامل موارد زیر هستند:

  1. آشغال گیر
  2. دانه گیر
  3. ته نشینی اولیه
  4. هوادهی

شرکت بهساز آب با در نظر گرفتن به روز ترین و استاندارد ترین متد های روز دنیا، یکی از معتبر ترین تولید کنندگان تجهیزات تصفیه فاضلاب و همچنین ایستگاه پمپاژ فاضلاب در سطح کشور می باشد.

این شرکت با دارا بودن کارشناسان مجرب و خبره در زمینه دستگاه ها و پکیج های تصفیه فاضلاب بهداشتی و پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی آماده خدمت رسانی به مشتریان عزیز می باشد.

همچنین شما عزیزان می توانید جهت مشاوره رایگان و اطلاع از قیمت ها با کارشناسان و متخصصین شرکت بهساز آب تماس حاصل نمایید.

نظر خود را به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو

دسته بندی ها

آگهی های ویژه

بالا