شرایط واردات مواد شیمیایی و آزمایشگاهی

مهمترین مرحله برای واردات مواد شیمیایی بررسی و شناسایی مواد شیمیایی و مجاز بودن آن می باشد.

 هر کالایی که به ایران وارد میشود با یک کد تعرفه ثبت شده و با آن شناخته میشود و در صورت انتخاب کد تعرفه اشتباه ممکن است دچار مشکلاتی در زمان ترخیص در گمرکات کشور شود.

قوانین و مقررات لازم برای واردات هر کالا باید بررسی شده و از مجاز بودن واردات آن کالا اطمینان حاصل شود زیرا بر اساس قوانین هر کشور، ورود برخی از کالاها ممنوع بوده و قبل از اقدام به ثبت سفارش و واردات باید قوانین به روز در این مورد مطالعه شود .

پس از شناسایی و کسب اطمینان از مجاز بودن واردات هر محصول با استفاده از پرفرمایی که فروشنده در اختیار شما قرار میدهد اقدام به ثبت سفارش در سامانه جامع تجارت نموده و پس از طی شدن زمان لازم و اخذ کد ثبت سفارش شما مجاز به خرید و واردات کالای مورد نظر خود هستید .

مقررات طبقه بندی و برچسب گذاری مواد شیمیایی

به این صورت می باشد که مشخصات واردکنندگان، صادرکنندگان و تولیدکنندگان مواد شیمیایی یا مواد شیمیایی آزمایشگاهی باید قبل از واردات، صادرات و عرضه هرگونه مواد شیمیایی، به منظور بررسی جهت صادر شدن برچسب کشوری به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام نمایند.

منابع جهت تخصیص ارز

 تخصیص ارز بر اساس شرایط و نوع کالا میتواند از منابع مختلفی باشد به طور مثال : تامین ارز بانکی، از محل صادرات خود یا دیگری، منابع ارزی ،تهاتر که وابسته به کد تعرفه کالا است تامین میشود.

پس از طی کردن مراحل ثبت سفارش ، تخصیص ارز و خرید کالا از کشور مبدا پس از رسیدن بار به گمرکات جمهوری اسلامی ایران فرایند ترخیص کالا باید صورت گیرد.

بیشترین نرخ واردات و ترخیص درایران مربوط به گمرک شهید رجایی در بندر عباس و فرودگاه امام خمینی است .

مواد شیمیایی صنعتی

بر اساس دسته بندی گمرک می توان گفت که کلیه اقلام، کالاها و مواد اولیه از کد تعرفه 2801 تا 382600 موجود در قسمت ششم کتاب مقررات صادرات و واردات به عنوان محصولات و مواد شیمیایی یا صنایع وابسته یاد می شوند.

کالاهای وارداتی از راه های مختلف دریایی ، زمینی و هوایی و ریلی به کشور وارد میشوند . به طور کلی فرایند واردات علاوه بر هزینه خرید کالا شامل هزینه های دیگری از جمله ثبت سفارش ،هزینه مربوط به حمل و نقل ،بیمه ،ترخیص گمرک ، بازرسی و .. میباشد .

اداراتی که جهت واردات و ترخیص مواد شیمیایی نیاز به دریافت مجوز از آنها خواهید بود:

وزارت کشور جهت مواد شیمیایی متحرقه .

وزارت آموزش عالی جهت مواد شیمیایی که کاربرد آموزشی دارند .

وزارت بهداشت جهت مجوز مواد شیمیایی که در تولید دارو‌ها هستن.

وزارت کشاورزی جهت مواد شیمیایی آفت کش، تقویت کننده خاک، کود و…

وزارت نیرو جهت صدور مجوزمواد شیمیایی که برای آب و فاضلاب شهری هستن.

وزارت صنعت و تجارت جهت مواد شیمیایی که مورد استفاده در کارخانه های نفتی و حفاری هستن .

نظر خود را به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو

دسته بندی ها

برچسب ها

zeta Zitex آموزش نصب سیستم اعلام حریق آموزش نصب سیستم اعلام حریق ادرس پذیر استاندارد ملی سیستم های اعلام حریق و اطفاء حریق اعلام حریق اعلام حریق زتا اعلام حریق زیتکس اعلان حریق انواع سیستم های اعلام حریق بازار یابی جواز تاسیس خرید مواد شیمیایی خرید مواد شیمیایی آزمایشگاهی خرید مواد شیمیایی مرک دتکتور زتا دتکتور زیتکس زیتکس ساخت سوله سیستم اعلام حریق سیستم اعلام حریق بی سیم سیستم اعلام حریق زتا سیستم اعلام حریق زیتکس شرکت سیگما آلدریچ شرکت مرک شرکت مواد شیمیایی فروش مرک فروش مواد شیمیایی فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی قیمت اعلام حریق زیتکس قیمت مواد شیمیایی آزمایشگاهی محصولات اعلام حریق زیتکس محصولات زیتکس محصولات مرک مراکز فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی در تهران مرک مواد شیمیایی مواد شیمیایی آزمایشگاهی مواد شیمیایی آزمایشگاهی ایرانی مواد شیمیایی صنعتی مواد شیمیایی مرک واردات مواد شیمیایی وارد کننده مرک پنل اعلام حریق زتا پکیج تصفیه فاضلاب
بالا