مخزن ذخیره تصفیه آب و مزایای آن

مخزن ذخیره تصفیه آب و مزایای آن

در این مقاله قصد داریم تا سوالات مربوط به نحوه کارکرد دستگاه مخزن تصفیه آب را پاسخ دهیم. دستگاه مخزن تصفیه آب  عموماً با روش اسمز معکوس کار میکند.
همانطور که از نامش پیداست مخزن تصفیه یک ظرف در بسته است که محل ذخیره آب تصیفه شده در نظر گرفته میشود که در بازار با ظرفیت های متفاوتی قابل خریداری است.
این مخزن ها در کارخانه با فشاری تنظیم شده در مخزن، عملکرد دستگاه را  مشخص میکند که در ادامه به موضوع تنظیم فشار موجود در مخزن تصفیه آب و برسی سالیانه آن خواهیم پرداخت.

مخزن تصفیه آب چیست؟

از سیستم اسمز معکوس برای ذخیره آب تصفیه شده در مخزن تصفیه آب تا زمان مصرف آب مخزن استفاده میشود. به دلیل زمان بر و کند بودن زمان تصفیه آب، مخزن تصفیه طراحی شده است تا در زمان نیاز به آب تصفیه شده بدون معطلی به میزان آب مورد نیاز که در مخزن تصفیه ذخیره شده است دسترسی داشته باشید.
مخزن تصفیه آب تحت فشار هیدروپنوماتیکی قرار دارد که این فشار در کارخانه تنظیم خواهد شد و اگر بخواهید درباره اندازه و نحوه تنظیم فشار موجود در مخزن بدانید همه این موارد در دفترچه راهنما مخزن نوشته شده است و سطح فشار ایده آل معمولا باید بین 7-8 psi باشد که لازم به ذکر است که این میزان با توجه به حجم مخزن قابل تغییر است.
این مخازن در زیر سینک قابل نصب هستند بنابراین فضایی در حدود 30*30 و ارتفاع 50 سانتی متر را اشغال خواهد کرد که این موضوع به نوعی از معایب این مخزن به حساب می آید.

تماس با ما

مزایا و معایب استفاده از مخزن تصفیه آب

در هر تکنولوژی و تجهیزاتی که طراحی و تولید میشوند میتوان مزایا و معایبی را در نظر گرفت که خریداران بتوانند با علم به این موضوع اقدام به خرید آن نمایند. مخزن تصفیه آب نیز دارای مزایا و معایب هستند که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.

مزایای مخزن تصفیه آب

•    در زمان قطع شدن برق، امکان دسترسی به آب تصفیه شده و سالم با حجم ذخیره شده در مخزن وجود دارد.
•    همیشه حجم مشخص شده ایی از آب تصفیه شده بدون هیچ معطلی خواهید داشت.
•    با استفاده از مخزن تصفیه فشار آب خروجی بیشتر از زمانی است که مخزن تصفیه نداشته باشید.

معایب مخزن تصفیه آب

•    هزینه ایی اولیه برای تهیه مخزن تصفیه آب باید در نظر بگیرید.
•    هزینه خریداری مخزن تصفیه آب شیرین به دلیل تکنولوژی فشار تعبیه شده در دستگاه بیشتر از مخازن عمومی است.
•    به صورت دوره ایی فشار ذخیره شده در مخزن باید چک شود تا در صورت کاسته شدن و تغییر میزان آن نسبت به تنظیم اولیه کارخانه باید سرویس شود.
•    فضای مورد نیاز با توجه به حجم مخزن حدود 30*30 و ارتفاع 50 سانتی متر است که باید در زیر سینک تعبیه شود.
•    اگر سرویس به موقع نداشته باشید یا از فیلتر تصفیه آب بی کیفیت استفاده کرده باشید، احتمال آلوده شدن آب ذخیره شده در مخزن وجود دارد.

مراحل نصب مخزن تصفیه آب

نصب یک مخزن تصفیه آب می‌تواند بهبود کیفیت آب مصرفی شما را تضمین کند. این فرآیند ممکن است بسته به نیازهای شما و ویژگی‌های آب منطقه‌تان متفاوت باشد، اما در کل مراحل زیر را می‌توان در نصب یک مخزن تصفیه آب در نظر گرفت:
1. بررسی آب محلی: ابتدا باید آب محلی خود را بررسی کنید تا بفهمید کدام فرآیندهای تصفیه مورد نیاز است. آیا آب شما دارای ذرات جامد، باکتری‌ها، یا مواد شیمیایی مخرب است؟
2. انتخاب تجهیزات: بر اساس بررسی آب محلی، باید تجهیزات مناسبی را برای تصفیه آب انتخاب کنید، از جمله فیلترها، ممبران‌ها، یا سایر وسایل تصفیه.
3. مکان‌یابی و نصب: باید مکان مناسبی را برای نصب مخزن تصفیه آب انتخاب کنید. این مکان باید دسترسی آسان به آب و برق داشته باشد و همچنین باید محیط مناسبی برای نصب تجهیزات فراهم کند.
4. نصب تجهیزات: بعد از مکان‌یابی، شروع به نصب تجهیزات تصفیه می‌کنید. این شامل اتصال فیلترها، ممبران‌ها، و دیگر وسایل تصفیه به یکدیگر و به سیستم آب می‌شود.
5. تنظیم و تست: پس از نصب تجهیزات، باید سیستم را تنظیم کرده و تست کنید تا از عملکرد صحیح آن اطمینان حاصل کنید. این شامل تنظیمات دما، فشار، و دیگر پارامترهای مربوطه است.
6. تعلیمات و نگهداری: در نهایت، مهم است که اطلاعات مربوط به استفاده و نگهداری مخزن تصفیه آب را به دست بیاورید. برنامه‌ریزی برای تعمیرات دوره‌ای و تعویض قطعات ضروری است تا عمر مفید تجهیزات را افزایش دهید.
در هر صورت، ممکن است نیاز به کمک یک تکنسین حرفه‌ای داشته باشید، به ویژه اگر تجهیزات یا فرآیندهای پیچیده‌ای در مخزن تصفیه آب شما وجود داشته باشد

فروش مخرن تصفیه آب

برای خرید مخرن تصفیه آب و کسب اطلاعات بیشتر جهت نوع مخزن تصفیه آب ، می توانید تصویری از دستگاه تصفیه آب خانگی خود را برای کارشناسان ما ارسال کرده و از راهنمایی آن ها بهره مند شوید.
شرکت بهساز اب مفتخر است که توانسته در سال های متوالی، محصولات با کیفیّت و خدمات برجسته ای در زمینه تصفیه آب به مشتریان گرامی خود ارائه دهد و مسبب آرامش خاطر این بزرگواران شود.

پیشنهاد ما خرید مخزن تصفیه آب آی تانک می باشد.

فروشگاه آنلاین بهساز آب همواره سعی دارد تا متنوع ترین محصولات مرتبط با تصفیه آب را با کمترین قیمت و در کمترین زمان ممکن به مشتریان گرامی ارائه دهد.
در صورت تمایل، جهت دریافت مشاوره، پرسش در مورد محصولات و یا خرید، می‌توانید از طریق شماره تلفن‌های 09122613051- 09109083501  ، واتس اپ و تلگرام 09109083501  با ما در ارتباط باشید .

نظر خود را به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو

دسته بندی ها

بالا