مهم ترین خطاهای نصب سیستم اعلام حریق

مهم ترین خطاهای نصب سیستم اعلام حریق

خطاها و ارورهای هنگام نصب سیستم های اعلام حریق یکی از موارد مهم است که باید اقدام به رفع  آن نمایید تا در مواقع مورد نیاز تجهیزات اعلام حریق به درستی و در زمان مناسب عمل کنند تا از خطرات جانی و مالی جلوگیری کنند. اگر میخواهید درباره مهم ترین خطاهای نصب سیستم اعلام حریق و همینطور روش های رفع خطاهای سیستم اعلام حریق را بدانید در این مقاله با ما همراه باشید.

معرفی خطاهای سیستم اعلام حریق

اگر قصد دارید سیستم اعلام حریق ساختمان تجاری، اداری یا مسکونی خود را نصب کنید حتما بایستی از تکنسین یا کارشناسان مربوط به این حرفه درخواست نصب نمایید تا در زمان نشت گاز یا آتش سوزی به درستی عمل کند تا از به وجود آمدن خسارت های مالی و جانی جلوگیری شود.

اگر در زمان نصب سیستم اعلام حریق به خطاهای برخورد کردین، تکنسین ها و متخصصین حاضر در زمان نصب آنها را رفع خواهند کرد ولی اگر بعد از زمان نصب یا بعد از مدتی خطاهایی نمایش داده شد حتما با شرکت نصب اعلام حریق خود تماس و درخواست کارشناسی نمایید ولی ما در این مقاله به توضیح مهم ترین خطاها و رفع آن خواهیم پرداخت تا قبل از ارجاع متخصصین از سوی شرکت به محل شما بتوانید یک سری اقدامات اولیه را خودتان انجام دهید.

مهمترین دلایل به وجود آمدن خطاهای سیستم اعلام حریق

از جمله مهمترین دلایلی که باعث ایجاد خطاهای سیستم اعلام حریق می گردد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • وجود داشتن سیم کشی کوتاه و یا سیم کشی باز در دستگاه های راه اندازی یا مدار های متصل کننده پنل اصلی سیستم اعلام حریق
  • وجود اشکال در سیم کشی پنل با کارت های منطقه یا همان zone
  • وجود اشکال در اتصال خط تلفن در سیستم اعلام حریق
  • دستکاری و خرابکاری افراد غیر مجاز
  • قطع باتری پشتیبان
  • وجود خطا و ایجاد مشکل و یا قطع برق در منبع برق اصلی

آلارم های سیستم اعلام حریق

یکی از خطای سیستم اعلام حریق سوت ممتد است که از پنل مرکزی اعلام حریق یا هر اعلام کننده از راه دور روی سیستم به گوش مییرسد که نشان دهنده وجود مشکل در سیستم است. انواع آلارم ها عبارتند از:

اگر در سیستم اعلام حریق آلارمی شروع به صدا درآید در صورتی که هیچگونه آتش سوزی یا نشت گازی وجود نداشته باشد،آلارم کاذب نامیده میشود که باید علل آن برسی شود. برخی اوقات به دلیل دود اگزوز ماشین، حرارت سیستم‌های گرمایشی و غیره به وجود می آید.

آلارم های ناشی از خطای پنل، دتکتورها و شستی اعلام حریق که به علت سوختن دتکتور، گرد، جریان باد، جریان گذرا در مدار سیستم و غیره به وجود می آید.

رفع خطاهای خطاهای نصب سیستم اعلام حریق

جهت رفع خطاهای سیستم اعلام حریق بهتر است توسط کارشناسان اعلام و اطفاء حریق عیب یابی و رفع شود. شرکت آتشبان با سال ها تجربه در این زمینه و کارشناسانی حرفه ایی و کارآزموده در خدمت شما عزیزان می باشد.

نظر خود را به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو

دسته بندی ها

بالا